01:40:46
فقط اعضای سایت می توانند از این پادکست استفاده کنند. لطفاً ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.

شرح

بیایید کسب و کار را یک کشتی در نظر بگیریم. در این صورت شما به عنوان مدیر می شوید ناخدای کشتی و شرایط محیطی حاکم بر کسب و کار و اقتصاد می شود وضعیت دریا و وضعیت باد. در یک کلام، امسال هوای دریا طوفانی است. سالهاست که طوفانی است. اما طوفان امسال کمی سخت تر است. هواشناسی این را می گوید. شما به عنوان ناخدای کشتی کسب و کارتان دو راه دارید. یکی اینکه رها کنید و اجازه دهید کشتی غرق شود. راه دوم اینکه سکان را محکم تر بگیرید، بادبانها را درست تنظیم کنید و چنان از مهارت دریانوردی خود استفاده کنید که بتوانید از این هوای طوفانی هم عبور کنید. آن هم در شرایطی که کسی به شما قول نداده فردا صبح آفتاب درخواهد آمد و طوفان تمام خواهد شد. البته نجات این کشتی منوط به قدرت و مهارت دریانوردی شماست. وگرنه احتمال غرق شدن خیلی بالاست و آن مهارت دریانوردی چیزی نیست جز هنر مدیریت شما.

من نمی دانم شمایی که الان این متن را می خوانید در چه سنی از مدیریت خود هستید. شاید چندین سال است که مدیریت می کنید و طوفانهای زیادی تجربه کرده اید، شاید هم این اولین سال مدیریت شما بر کسب و کار شخصی تان است. هر چه که باشد، امسال باید حواستان را بیشتر جمع کنید چون اوضاع کمی متفاوت است. قصد ندارم شما را بهراسانم. اما این یک حقیقت است که امسال کمی فرق می کند. 

من در این پادکست غیر رایگان، 15 اقدام را به شما یادآوری می کنم که هرکدام از آنها می توانند نجات بخش شما باشند. البته به شرطی که به آنها اقدام کنید. حداقل این است که اگر هم اقدام نکنید، در پایان سال نمی گویید کاش می دانستم یا کاش اینها به گوش می خورد. البته من اطمینان دارم که اگر این نکات را رعایت کنید و به این پیشنهادات عمل کنید، شما سرسلامت از طوفان عبور خواهید کرد.

پس از مقدمه، در بخش نخست وضعیت دنیای کسب و کار ایران زمین در سال 1401 را بررسی کرده و تهدیدها را مو به مو باز کرده ام. همین بخش می تواند دید بهتری به شما بدهد. بعد هم 15 توصیه ناب را تقدیمتان کرده ام که می تواند برای حرکت رو به جلو در چنین سالی، نقشه راه شما باشد. امیدوارم بعد از گوش سپاری به این فایل و عمل به اقداماتی که پیشنهاد شده است، دعای خیرتان همراه من باشد. 

منتظر نقطه نظرات ارزشمند شما در بخش کامنتها هستم.

 

با تقدیم احترام

آیدین نامدار

🌲

نظر خود را ثبت نمایید

برای ثبت نظر، حتماً باید عضو سایت باشید. ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.

نظرات