1 میلیون و 850 هزار تومان
1 میلیون و 850 هزار تومان
افزودن به سبد خرید

دست آوردها

 • آشنایی با مفهوم عمیق اعتماد به نفس
 • ساخت باورهای جدید در حوزه اعتماد به نفس
 • آشنایی با داستان زندگی آیدین نامدار و روند تکامل اعتماد به نفس او
 • شناخت عوامل از بین برنده اعتماد به نفس
 • شناخت کامل از نقش والدین در ساختن اعتماد به نفس
 • شناخت کامل از نقش دیگر انسانها در وضعیت اعتماد به نفس
 • نقش مقایسه در تعادل اعتماد به نفس
 • نقش خودپنداره ها در اعتماد به نفس
 • نقش وضعیت ظاهری در اعتماد به نفس
 • نقش ارتباطات انسانی در اعتماد به نفس
 • ساخت باورهای جدید در حوزه اعتماد به نفس
 • شناخت مسیرهای بهبود اعتماد به نفس
 • آشنایی با تمرینات عملی در حوزه اعتماد به نفس

شرح

وقتی به گذشته ام بر می گردم، دورانی سیاه و تاریک را به یاد می آورم. دورانی که هرگز و هرگز حاضر نیستم حتی لحظه ای به آن دوران برگردم. اول بگویم که فرزند پدر و مادری مهربان، سخت کوش، دوست داشتنی و بسیار خوش قلب هستم. در این کوچکترین شکی ندارم. شما هم نداشته باشید. اما هرچه هست، دانش و آگاهی پایین پدران و مادران آن نسل، از اغلب هم سن و سالان من کودکانی ساخته با اعتماد به نفس پایین. اینکه چقدر نقش پدر و مادرم در تاریکی آن دوران پررنگ است، نمی دانم. اما هرچه هست، من از منظر اعتماد به نفس کودکی ناخوبی تجربه کرده ام و زمان زیادی برد تا اینکه بتوانم آثار آن کودکی تاریک را از روح و روانم پاک کنم و اعتماد به نفس از دست رفته خود را باز بیابم.

اما وقتی به امروزم نگاه می کنم، انسانی هستم قرص و محکم. با شناختی کافی از توانایی ها، مهارت ها، داشته ها و تمام نقط ضعف و قوت خود. نمی توانم بگویم به شناخت کامل از خودم رسیده ام. اما قطعا می گویم به شناخت کافی رسیده ام و همین شناخت کافی هم زمینه ساز رفع ایرادات و تاکید بر توانمندی ها شده است.

من امروز یک انسان با اعتماد به نفس بالا هستم. از ارتباطات انسانی لذت می برم. دوست دارم در جمع ها باشم. خودم را به راحتی ابراز می کنم. حرف می زنم. می خواهم. نه می گویم. دوست می شوم. دفاع می کنم و مهم تر از اینها، به شیوه ای کاملا اخلاق مدارانه و مسئولانه، در مسیر خواسته هایم پیش می روم و نمی گذارم ضعف های اعتماد به نفس، من را از رسیدن به آنچه لایقش هستم، باز دارد.

اما دوست دارم از مسیری بگویم که برای حرکت از آن گذشته ناخوب از منظر اعتماد به نفس به این امروز ارزشمند و دوست داشتنی طی کرده ام. همانطور که به تفصیل در این کورس خواهید شنید، داستان تغییر من از روزی شروع شد که من به آخر خط رسیدم. درست آخر خط. احساس کردم دیگر نمی توانم و دیگر نمی خواهم ادامه دهم. سال 1386 بود. احساس کردم که دیگر کافی است و چنین ادامه ای، بی معنی است. اندیشه های خودکشی نداشتم. با وجود تمام پیچیدگی های روحی و ذهنی که در آن سالها تجربه می کردم، میزان افسردگی روحی و روانی ام به اندازه ای شدید نبود که من را با خطر خودکشی مواجه کند. اما هرچه هست، دیگر تاب ادامه نداشتم و چیزی باید عوض می شد و همین شد نقطه عطف زندگی من و من شروع کردم به ساختن دوباره هرآنچه باید از اول ساخته می شد.

در حوزه های مختلف دست به کار شدم. از تحصیل و کار بگیرید تا موسیقی و روابط اجتماعی. شروع کردم به معنی جویی در زندگی. دست به قلم شدم و تحلیل فکر و احساسم را آغاز کردم. تحلیلی که تا همین امروز ادامه داشته و عهد کرده ام در مسیر بهتر شدن، تا همیشه ادامه داشته باشد و یکی از حوزه هایی که من سخت کوشی ارزشمندی در آن حوزه آغاز کردم، اعتماد به نفس بود.

من باور دارم اعتماد به نفس همه چیز زندگی است. شخصی که دست آوردهای به ظاهر ارزشمندی در زندگی ساخته اما به اندازه ای اعتماد به نفس ندارد که بتواند از آنها لذت ببرد، انگار هیچ ندارد و بر عکس آن کسی که از منظر نتایج و دست آوردها به اندازه کافی خوب نبوده و اما اعتماد به نفس و عزت نفس بالایی دارد، چنان لذتی از زیستن تجربه می کند که زندگی اش شیرین تر از هر کسی است که از مال و شهرت و مکنت برخوردار است. همین هم هست که دوست دارم از شما دعوت کنم داستان اعتماد به نفس را جدی بگیرید و از بهتر شدن هرروزه در این حوزه دست نکشید.

نمی دانم شمایی که الان در این صفحه در حال خواندن نوشته هایم هستید، چند سال سن دارید، چقدر درس خوانده اید، کارتان چیست، وضعیت تاهلتان از چه قرار است و اصلاً دنیا را چه رنگی می بینید. و حتی نمی دانم وضعیت اعتماد به نفستان از چه قرار است. تنها چیزی که خوب می دانم، این است که شما می توانید و باید بتوانید وضعیت اعتماد به نفستان را از آنچه الان هست، به یک پله بالاتر ببرید و هر روز و هر روز این کار را تکرار کنید.

شما تنها زمانی خواهید توانست به این مهم دست پیدا کنید که شناختی درست از تمام زیر و بم و زوایا و خفایای اعتماد به نفس پیدا کرده باشید. بدانید اعتماد به نفس چیست؟ چگونه ساخته می شود؟ چگونه از دست می رود و در نهایت بدانید  چگونه اعتماد به نفس از دست رفته، بازیابی می گردد. شما زمانی خواهید توانست اعتماد به نفستان را از جایی که هست به یک پله بالاتر ببرید که دست به کار شده و تمرینات عملی این حوزه را با جدیت تمام دنبال کنید.

و این کورس به شما کمک خواهد کرد این مسیر را به خوبی طی کنید و جلو برویم چرا که محتوای این کورس چکیده تجربه چندین ساله من در حوزه بهبود اعتماد به نفس خودم است. این کورس از اعماد وجود من و از ذره ذره درون من برآمده و امیدوارم بر دل شما بنشیند و روزنه های امید را در نهاد شما روشن کند.

دوست دارم بار دیگر تاکید کنم که در هر وضعیتی از اعتماد به نفس که هستید، کافیست بخواهید آن را بهبود بدهید و دست به کار شده و اقدام را همین امروز شروع کنید.

 

با احترام

آیدین نامدار

🌲

نظر خود را ثبت نمایید

برای ثبت نظر، حتماً باید عضو سایت باشید. ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.

نظرات