چه چیزی یاد خواهید گرفت ؟

  • بعد از استفاده از این درس غیر حضوری شما به این ادراک خواهید رسید که انگیزه شما می تواند همواره در اوج باشد خواهید فهمید کسی جز شما مسئول نیست انگیزه تان را بالا نگه دارد در می یابید انگیزه مندی می تواند مستقل از عوامل بیرونی و کاملاً درونی سازی شود با تکنیک ها و تمریناتی آشنا خواهید شد که با استفاده از آنها می توانید انگیزه خود را به اوج ببرید اگر مدیر هستید، خواهید توانست به واسطه انگیزه ای که در خود ایجاد کرده اید، به دیگران هم انگیزه بدهید

پیشنیاز ها

  • بدون پیشنیاز

توضیحات

  • می‌خواهم لاغر شوم، رژیم هم گرفتم، ولی بعد دو هفته انگیزه‌ام را از دست دادم
  • می‌خواهم در دانشگاه قبول شوم، ولی بعد از چند روز درس خواندن، انگیزه‌ام را از دست می‌دهم
  • می‌خواهم شغل یا کسب‌وکار جدیدی برای خودم دست‌وپا کنم، ولی وقتی با یک یا چند در بسته مواجه می‌شوم، انگیزه‌ام را از دست می‌دهم
  • می‌خواهم ورزش کنم، چند ماهی هم به باشگاه رفتم، ولی ورزش کردن کار سختی است و انگیزه بالایی می‌خواهد

امثال جملات بالا را زیاد شنیده و به زبان آورده‌اید، جملاتی با این قالب: می‌خواهم…ولی انگیزه ندارم…

انگیزه، موتور پیشران ما انسان‌هاست؛ باعث می‌شود سختکوش باشیم و در مسیر دستیابی به اهدافمان با کفش‌هایی آهنین به سمت جلو حرکت کنیم.

انگیزه به حوزه مشخصی از زندگی محدود نمی‌شود. تمامی انسان‌ها، در هر نقشی، اعم از ورزشکار، مدیر، کارمند، دانش‌آموز، پدر یا مادر و …، چشم‌انداز مشخصی برای خودشان دارند و در مسیر رسیدن به این چشم‌انداز، نیازمند نیرویی اعجازآمیز به نام انگیزه هستند.

نیروی انگیزه است که باید می‌شود ترس را کنار بگذارید، پا در راه بنهید، از شکست‌ها ناامید نشوید، در مقابل دست‌اندازهای مسیر مقامت کنید و در نهایت به هدفتان برسید. در این مرحله، حتما و حتما احساس شیرینی را تجربه خواهید کرد، احساسی وصف‌نشدنی از جنس این‌که من اعتماد به نفس دارم و بالاخره توانستم به نتیجه دلخواهم برسم.

وقتی به چنین سطحی رسیدید، به الگوی بقیه تبدیل خواهید شد و دیگران برای رسیدن به اهدافشان شما را سرلوحه قرار خواهند داد. این یک احساس آرامش‌بخش و غیر قابل وصف دیگر است از جنس این‌که من می‌توانم در زندگی اطرافیانم تاثیرگذار ظاهر شوم.

اگر دور و بر شما پر است از انسانهایی که همیشه آیه یاس می‌خوانند و همیشه از کاستی‌ها می‌نالند، شما در محاصره انسان‌های بی‌انگیزه هستید و از این رو به احتمال قوی خودتان هم انگیزه چندانی ندارید. خلق انگیزه یک هنر است؛ هنری که بسیاری از نتایج را در این جهان دستخوش تغییر می‌نماید. اما مهم‌تر از آن «ماندن در اوج انگیزه» است. حتی قوی‌ترین انسان‌ها هر از گاهی انگیزه خود را از دست می‌دهند و چنین فکر می‌کنند که دیگر به آخر خط رسیده‌اند.

اگر احساس می‌کنید انگیزه شما در طول زمان در حال بالا و پایین شدن است و بعضی روزها انگیزه‌مند و بعضی روزها بی‌انگیزه هستید، شک نکنید که در حال طی روال طبیعی ذهن نسبت به وقایع زندگی هستید. رخدادهای زندگی به گونه‌ای رقم می‌خورند که برخی از آنها به ذات انگیزاننده هستند و برخی دیگر قاتل انگیزه. اما نکته اینجاست که ما نباید افسار انگیزه را به دست رخدادهای زندگی بسپاریم بلکه باید بلد باشیم خودمان را در اوج انگیزه نگه داریم. اینکه یک انسان بلد باشد چگونه در اوج انگیزه بماند، مهارتی بسیار ارزشمند است که می تواند سرمنشاء بسیاری از مهارت‌های دیگر باشد.

در این درس غیر حضوری نکات بسیار کاربردی را خواهید آموخت که با کاربستن آنها، همواره می‌توانید در نوک قله انگیزه و در اوج انگیزه‌مندی بمانید.

این دوره مناسب چه کسانی است :

  • استفاده از این درس غیر حضوری به تمام دانش آموزان و دانش جویان صاحبان کسب و کار مدیران کارمندان و تمام انسانهایی که می خواهند از زندگی شان نتیجه بگیرند قویاً توصیه می شود

برنامه دوره

مجموع : 1 درس مجموع دقایق : 61

  • چگونه در اوج انگیزه بمانیم؟ قفل 0

نقد ها

نظر دهید

کورس های مشابه