توجه! این مقاله حاوی اطلاعات پیشگیرانه است: چگونه کسب‌وکارمان را از ویروس کرونا در امان نگه داریم؟

ثنا جهاندار تاریخ 22 فوریه , 2020 دسته بندی : رهبری و مدیریت

در این مقاله، دستورالعملی را گردآوری کرده‌ایم از اقداماتی که شرکت‌ها و کسب‌وکارها باید انجام دهند تا هم کارمندانشان را از ویروس کرونا حفظ کنند و هم تجارتشان را از عواقب این ویروس جدید در امان نگه دارند.

اعداد گزارش‌شده همچنان روند صعودی دارند؛ اکنون که در حال نگارش این مقاله هستم، در کل جهان، 77903 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و مرگ ناشی از این بیماری، به 2360 تن رسیده است. چنین آماری، از اپیدمی سارس در اوایل دهه 2000 میلادی بیشتر است. حدود 29 کشور در سراسر جهان تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته‌اند و 21177 بیمار نیز درمان شده‌اند.

سازمان بهداشت جهانی نام ویروس کرونا که از شهر ووهان چین نشات گرفته و تا این لحظه، 2345 چینی را به کام مرگ کشیده را کوید-19 گذاشته و اعلام کرده که واکسن این بیماری حتما باید تا 18 ماه آینده ساخته شود.

ویروس کرونا

طبق نتایج تحقیقات منتشر شده، ریسک مرگ در اثر ابتلا به کوید-19، در بیماران مسن بیشتر است و هر چه به سمت طیف سنی خردسال حرکت می‌کنیم، آمار ابتلا به کرونا کاهش پیدا می‌کند.

اکنون که ویروس کرونا به پیشروی در سراسر کشورهای جهان ادامه می‌دهد و از مرزهای کشور ما نیز عبور کرده، تصمیم گرفتیم دستورالعملی مختصر و مفید را ارائه دهیم تا شرکت‌ها و واحدهای منابع انسانی کسب‌وکارها با استفاده از آن بتوانند هم کارمندان و هم محیط کارشان را سالم و عاری از این بیماری نگه دارند.

اگر به این موضوع علاقمندید، مقاله مدیریت بحران / فرشته نجات‌بخش کسب‌‌وکارها را نیز مطالعه فرمایید.

کلید کار در برقراری ارتباط موثر است

ویروس کرونا

مدیران بخش منابع انسانی شرکت‌ها، باید در مورد ویروس کرونا اطلاعات جمع‌آوری کنند و یک رهنمود آموزشی مرجع تبیین کنند تا به کارمندان در مورد این بیماری ویروسی آگاهی بدهند و راه‌های جلوگیری از بیماری را به آن‌ها آموزش دهند.

این استراتژی ارتباطی، باید چندشاخه‌ای باشد و در تمامی کانال‌های ارتباطی موجود پیاده‌سازی شود. آن‌چه بیش از همه اهمیت دارد، این است که پیام باید ساده و عملی باشد و موجبات وحشت بی‌مورد کارمندان را فراهم نکند.

آدریان تان، یک متخصص کهنه‌کار در حوزه مدیریت منابع انسانی است و سرپرست بخش آسیاپاسیفیک یک پلتفرم SaaS هندی فعال در حوزه منابع انسانی به نام پیپل‌استرانگ به شمار می‌رود. وی می‌گوید:

روی تابلوهای اعلانات و دیوارهای شرکت اعلان بچسبانید، به کارمندانتان ایمیل بفرستید، در گروه‌های چت شرکت، پیام‌های اطلاع‌رسانی مربوط به کرونا را ارسال کنید، از اینفوگرافیک، ویدیو و انواع رسانه‌ها برای برقراری ارتباط موثر با تمامی کارمندان و اطلاع‌رسانی به آن‌ها بهره ببرید.

توجه داشته باشید: اطلاعاتی که منتقل می‌کنید را باید از منابع معتبر و تایید شده تهیه نمایید. وب‌سایت‌های رسمی آژانس‌های دولتی و کارشناسان بهداشت فعال در تحقیقات ویروس کرونا، نمونه‌هایی از همین منابع هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، می‌توانید اخبار موثق را از وب‌سایت سازمان بهداشت جهانی و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده پیگیری کنید. در وب‌سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور نیز می‌توانید اخبار داخلی کشور را در مورد ویروس کرونا مورد پیگیری قرار داده و اطلاعات لازم را به کارمندان کسب‌وکارتان انتقال دهید.

انعطاف‌پذیری بیشتری در مورد شرایط کاری کارمندان به خرج دهید

ویروس کرونا

در نقاط مختلف کشور ما چند مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است؛ پیشنهاد می‌شود در صورت امکان، شرایط دورکاری را برای کارمندان‌تان فراهم کنید. در این صورت، احتمال آلودگی فرد به فرد کاهش خواهد یافت.

تان می‌گوید:

با پیاده‌سازی یک برنامه کاری منعطف، احتمال انتقال ویروس نه تنها در محیط کار، بلکه در هنگام رفت‌وآمد به محل کار نیز کاهش پیدا می‌کند. این امر در مورد شهرهای پرجمعیتی که ویروس کرونا در آن‌ها مشاهده شده، بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند.

وی افزود: «در دنیای امروز، ما می‌توانیم کسب‌وکارمان را با استفاده از پلتفرم‌های چت، داشبوردهای مدیریت پروژه و سایر پلتفرم‌هایی که آنلاین یا ابری هستند، به پیش ببریم.»

این اقدام در مورد کسب‌وکارهایی که وابسته به مکان هستند، اجرایی نیست، ولی طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده، کارمندان این کسب‌وکارها با پوشیدن ماسک صورت، استعمال مایع‌های ضدعفونی دست مبتنی بر الکل، تمیز کردن سطوح میزها، موبایل‌ها و کامپیوترها با پنبه‌های آغشته به الکل و رعایت بهداشت شخصی، می‌توانند از ابتلا به این بیماری در امان بمانند.

تا حد امکان تلاش کنید از برگزاری جلسه، ملاقات حضوری با مشتریان و شرکا اجتناب ورزید و کارها را به شکل ارتباط آنلاین و اینترنتی پیش ببرید. یکی از مناسب‌ترین ابزارها برای برقراری این جلسات، اسکایپ است.

نکته: اگر کارمندی در محل کارتان به علایم بیماری سرماخوردگی و آنفولانزا، از قبیل تب، سرفه و تنگی نفس مبتلا شده، حتما از برقراری ارتباط با او ممانعت ورزید و از او بخواهید تا زمانی که تحت ویزیت و کنترل پزشک قرار نگرفته، در محل کار حاضر نشود.

در کنار توزیع ماسک‌های رایگان بین کارکنان کسب‌وکار، اقدامات دیگری نیز می‌توان انجام داد که به شرح زیرند:

  • علاوه بر تامین ماسک رایگان و تهیه ضدعفونی‌کننده‌های دست، برنامه تمیز نگه داشتن دفاتر کار را نیز در فهرست اولویت‌های برتر بگنجانید.
  • مدیر ارشد مربوطه باید فضای کار را تحت نظارت قرار دهد و اطمینان حاصل کند که تمامی کارمندان از ماسک استفاده می‌کنند.
  • با استفاده از دماسنج، دمای بدن کارکنان را مورد سنجش قرار دهید تا تمامی افراد در آرامش خاطر به انجام وظایفشان بپردازند و نگرانی نداشته باشند که ممکن است کارمند کناری‌شان به ویروس کرونا مبتلا باشد. اطلاعاتی این‌چنینی که به سلامت افراد مربوط هستند را به شکل عمومی در معرض دید کارکنان قرار دهید تا همه در نهایت اعتماد و اطمینان کارهایشان را انجام دهند.
  • ترتیبی اتخاذ کنید که در زمان استراحت و صرف غذا، تجمع کارکنان در یک فضا به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

سخن پایانی

اکنون که مهمان ناخوانده‌ای به نام کوید-19 یا همان کرونا وارد مرزهای کشورمان شده و در چند شهر مختلف دیده شده، کار عاقلانه این است که قبل از وقوع فاجعه بزرگ به فکر علاج بیفتیم و با انجام مدیریت بحران، کسب‌وکارمان را تا حد امکان از ترکش‌های احتمالی آن در امان نگه داریم.

به خاطر داشته باشید که در کنار انجام اقدامات پیشگیرانه، حتما باید به شکل عمومی، به اطلاع کارکنان و مشتریانتان نیز برسانید که به فکر سلامتی‌شان هستید و برای جان آن‌ها ارزش قائلید. بدین ترتیب، کارکنان متوجه می‌شوند برایتان مهم هستند؛ در نتیجه دلگرم می‌شوند و بیش از پیش و با جان و دل برایتان کار می‌کنند. اگر برای مشتریانتان پیام‌های اطلاع‌رسانی ارسال کنید یا در تجربه‌ای که به آن‌ها ارائه می‌دهید، گام‌های احتیاطی را رعایت کنید تا زمینه برای انتقال ویروس به آن‌ها مهیا نشود؛ مشتریان نیز درمی‌یابند که با کسب‌وکار درستی وارد همکاری شده‌اند و تشویق می‌شوند بیش از پیش به شما رجوع کنند.

اگر مدیر یا صاحب کسب‌وکار هستید و تمایل دارید با انجام کمترین خطای ممکن، موتور شرکت‌تان را به پیش برانید، درس غیر حضوری خطاهای نابخشودنی در مدیریت که جزو مجموعه مدیریت و رهبری یک پله بالاتر به شمار می‌رود، راهگشای شما خواهد بود.

منتظر خواندن نظراتتان هستیم!