در پرداخت حقوق به کارمندان خود دست‌ودلباز باشید، به نفعتان تمام خواهد شد

ثنا جهاندار تاریخ 28 مارس , 2020 دسته بندی : رهبری و مدیریت

اگر شما نیز جزو مدیرانی هستید که ترجیح می‌دهید کارمندان را در ازای پرداخت حداقل حقوق قانونی تعیین شده به کار بگیرید، پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید. شاید پس از صرف چند دقیقه برای خواندن این مقاله، در تفکر خود تجدیدنظر نمایید.

تمامی انسان‌ها، از هر رده سنی، تحصیلات و پشته خانوادگی که باشند، یک شغل رویایی در ذهن خود دارند که از طریق آن، با انجام کمترین فعالیت، بیشترین درآمد را به دست می‌آورند؛ ولی مسلم است که چنین امری در عمل محقق نخواهد شد.

درست است که دستمزد و حقوق کارمندان در دسته هزینه‌های عملیاتی قرار می‌گیرد، ولی اگر حقوق بالایی به حساب کارمندان خود واریز کنید، همانند هر سرمایه‌گذاری موفق دیگر شاهد نرخ بالایی از برگشت سرمایه خواهید بود. شاید کسب‌وکار شما محصول یا خدمت باکیفیتی را برای بازار هدف تولید می‌کند و شما این دستاورد را نقطه قوت خود می‌دانید، ولی بهتر است بدانید که نقطه قوت اصلی هر شرکت به افرادی وابسته است که در آن به فعالیت مشغولند.

حقوق

1) تعداد زیادی استعداد در دنیای بیرون وجود دارند که می‌توانند برای کسب‌وکار شما سودآوری داشته باشند

در دنیای در حال تغییر امروز، تعداد کسانی که از مهارت‌های ضروری برخوردارند و بهتر از بقیه می‌توانند تاثیرگذاری لازم را در نقش‌ خود ایفا کنند، به معنای واقعی کلمه اندک است. شما باید نهایت تکاپو را به خرج دهید تا چنین استعدادهایی را شناسایی کرده و به تیم خود بیفزایید.

مهندسان، طراحان و فروشندگان برتر، همچون کالاهایی ارزشمند و کمیاب هستند که حساب بانکی کسب‌وکار شما را پربار خواهند کرد. تاثیرگذارترین ابزار برای جذب این قبیل از استعدادها، پرداخت دستمزدی است از حد متوسط جامعه بالاتر باشد.

2) حقوق بالا بازدهی کارمندان را افزایش خواهد داد

در صورتی که مبلغی بالاتر از متوسط قانونی تعیین شده را به کارمندان خود پرداخت کنید، در واقع با زبان بی‌زبانی به آن‌ها می‌گویید که انتظار دارید کیفیت کار آن‌ها از حد معمول بالاتر باشد. این قانون دنیایی است که ما در آن زندگی می‌کنیم؛ درست است که حقوق و مزایا تنها عامل انگیزشی کارمندان نیستند، ولی از چنان اهمیت بالایی برخوردارند که نمی‌توان از آن چشمپوشی کرد.

طبق یافته‌های علمی، حقوق بالا فرهنگ ارتقای کارایی را در کسب‌وکار القا خواهد کرد. وقتی کارمندان ببینند که در مقایسه با همتایان خود در سایر شرکت‌ها، مبلغ بیشتری دریافت می‌کنند، تشویق خواهند شد تا تلاش مضاعفی را به کار بگیرند.

به عبارت دیگر، آن‌ها سخت‌تر تلاش خواهند کرد تا نشان دهند شایستگی دریافت پول بیشتر را دارند.

اگر به این موضوع علاقمندید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله نقش مدیر در انگیزش کارمندان را نیز بخوانید.

3) حقوق بالا به افزایش حس وفاداری کارمندان شما کمک خواهد کرد

اگر فرهنگ حاکم بر شرکت شما بر مبنای عدالت و انصاف شکل گرفته باشد، کارمندان با اشتیاق بالایی در آن حضور پیدا خواهند کرد و تمایلی به ترک کسب‌وکار نشان نخواهند داد. حتما واقف هستید که هر چه زمان حضور یک فرد در شرکت بیشتر باشد، میزان تسلط او به سیستم‌ها، هنجارها و رسالت‌های شرکت افزایش خواهد یافت. تقویت پیوندهای ایجاد شده در تیم و فضای دفتر، جزو مزایای حضور طولانی‌مدت افراد در محل کار است که در نهایت، موجبات افزایش بهره‌وری را برای کسب‌وکار به همراه خواهد داشت.

بالا بودن زمان بقای کارمندان یک مزیت دیگر نیز دارد و آن عبارت است از عدم نیاز به آماده‌سازی مداوم کارمندان جدید. اگر کارمندان از مزایای شغلی خود ناراضی باشند و آن را ترک کنند، کارفرما ناچار به استخدام نیروهای جدید و آموزش آن‌ها خواهد بود. صرف زمان و هزینه برای برگزاری جلسات مصاحبه نیز یکی دیگر از عواقب این امر است. به خاطر داشته باشید:

فرآیند استخدام می‌تواند هزینه‌های زیادی برایتان بتراشد، تا حد امکان و تا جایی که به کسب‌وکارتان لطمه نزند، تلاش کنید از این فرآیند دور بمانید.

اگر به این موضوع علاقمندید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله نحوه ایجاد محیط کار حرفه‌ ای در سازمان را نیز بخوانید.

4) تمرکز کارمندان روی وظایف شغلی خود افزایش خواهد یافت

هر چه نگرانی افراد در مورد پول کمتر شود، با تمرکز بیشتری روی پروژه شما فعالیت خواهند کرد. در واقع اگر مقدار حقوقی که به کارمندان پرداخت می‌کنید، به اندازه مکفی و هم‌تراز با تلاش‌های آن‌ها باشد، از ایجاد ذهنیت منفی در آن‌ها جلوگیری خواهد شد و نگرانی آن‌ها در مورد ناعادلانه بودن دستمزد به حداقل مقدار ممکن خواهد رسید. بدین ترتیب شاهد حضور صددرصدی کارمندان در محل کار خواهید بود که دستاوردی جز ارتقای سطح بهره‌وری و افزایش کیفیت کاری در پی نخواهد داشت.

5) در مسیر دستیابی به اهداف تعیین شده، به تعداد کارمندان کمتری نیاز خواهید داشت

اگر افراد متخصص و کاربلد را به کار گرفته باشید، بازدهی شما به شکل چشمگیری بالا خواهد رفت. تیمی که از دو فرد ماهر تشکیل یافته باشد، این قابلیت را دارد که به اندازه یک تیم سه نفره معمولی راندمان داشته باشد. بدین ترتیب می‌توان نتیجه گرفت: به کارگیری افراد متخصص و با استعداد، موجب می‌شود تا نیازی به استخدام تعداد بالایی از افراد نداشته باشید. بنابراین می‌توانید تا حد امکان تیم خود را کوچک نگه دارید و در مجموع رقم اختصاص داده شده به دستمزد، صرفه‌جویی نمایید. این روند برای آن دسته از کسب‌وکارهای کوچک که به دنبال رشد و بقا در طولانی مدت هستند، ارزش‌آفرین خواهد بود.

حقوق

سخن پایانی

شرکت‌هایی که پایه حقوق پایینی برای کارمندان خود تعریف می‌کنند، از دو سو ضربه خواهند خورد. این قبیل از شرکت‌ها هم در جذب استعدادهای برتر ناکام می‌مانند و هم نمی‌توانند کارمندان باتجربه خود را برای مدت طولانی حفظ نمایند.

افزایش حقوق کارمندان در ابتدای امر ممکن است ناخوشایند به نظر برسد و در کوتاه مدت باعث کاهش سودآوری کسب‌وکار شود. ولی اگر دل به دریا بزنید و چنین اقدامی را انجام دهید، در طول زمان نه تنها شاهد ارتقای سطح فرهنگ کاری و ایجاد حس رضایتمندی در محیط کسب‌وکار خواهید بود، بلکه در منابع مالی شما نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

استخدام هشت کارمند که در حوزه شغلی خود ستاره هستند و دستمزد بالایی دریافت می‌کنند، کمتر از 12 کارمند متوسط برای شما هزینه خواهد داشت و بازدهی بالاتری برای شما به ارمغان خواهد آورد. افزایش حقوق کارمندان نه تنها کارمندان را به فرد خوشحال‌تری تبدیل می‌کند، بلکه نوعی سرمایه‌گذاری است که کسب‌وکار را در مسیر افزایش سودآوری و ارتقای کیفیت به پیش می‌راند.

به عنوان یک مدیر اگر قصد دارید بهترین عملکرد را از خود نشان دهید و راندمان کسب‌وکار خود را به ماکزیمم مقدار ممکن برسانید، سری درس‌های غیرحضوری لذت مدیریت از مجموعه یک پله بالاتر، راهنمای شما در این مسیر خواهند بود.