آیا می‌توان با زندگی کارمندی به ثروت رسید؟ با پیروی از این روش‌ها، بله!

ثنا جهاندار تاریخ 8 ژانویه , 2020 دسته بندی : جعبه ابزار موفقیت

یک نقل قول معروف وجود دارد که می‌گوید: مادامی که برای دیگران کار کنید، به ثروت نخواهید رسید و تنها روش برای تبدیل شدن به یک فرد ثروتمند، راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی است. این فرضیه شاید از نظر بسیاری از افراد منطقی به نظر برسد؛ ولی واقعیت این است که کارمندان نیز می‌توانند زندگی مرفهی برای خانواده خود دست و پا کنند.

اگر در شغلی با درآمد معمولی مشغول به کار هستید و آرزوی ثروتمند شدن را در سر می‌پرورانید، توصیه‌های این مقاله برایتان کارساز خواهد بود.

برای تبدیل شدن به یک کارمند ثروتمند باید:

1) در کنار شغل فعلی، کسب و کار دیگری را نیز راه‌اندازی کنید

ثروت

بعد از پایان روز کاری، جنب‌وجوش شما باید آغاز شود. امروزه تکنولوژی به شکل چشمگیری پیشرفت کرده است، بنابراین لزومی ندارد که هزینه بالایی برای اجاره دفتر فیزیکی یا استخدام تعداد بالایی از کارمند صرف کنید. کسب ثروت در کنار شغل فعلی، زمانی محقق می‌شود که شبانه‌روز در تلاش باشید تا پایگاه مشتریان خود را تقویت کنید و جریان درآمدی ثابتی ایجاد نمایید.

تبدیل شدن به یک فرد ثروتمند یک‌شبه محقق نمی‌شود. سال‌ها کار سخت و طاقت‌فرسا لازم است تا یک کارمند معمولی، به ثروتی چشمگیر دست پیدا کند. اگر دوست دارید به درآمد بالایی برسید، این کار را باید زمانی شروع کنید که هنوز در جایگاه کارمندی مشغول به کار برای یک فرد دیگر هستید.

به عنوان نکته، باید به خاطر داشته باشید که استارت زدن کسب‌وکار جدید، زحمات زیادی دارد. بدین منظور شما باید همزمان با ارائه محصول یا سرویس، نیازهای مشتری را مورد مطالعه قرار دهید و بر اساس آن، خدمات شرکت خود را اصلاح نمایید.

این روش بیشتر برای کسانی جواب می‌دهد که دیسیپلین بالایی داشته باشند، تصمیم‌گیرنده خوبی باشند و از پشتکار کافی برای طی کردن مسیر طولانی و سنگلاخ رسیدن به سودآوری برخودار باشند.

اگر به این موضوع علاقمندید، مقاله 15 ترفند کلیدی برای رقم زدن یک تجارت موفق را بشناسید را نیز مطالعه فرمایید.

2) شریک شوید

مشارکت تنها به شرکت‌های بزرگ محدود نمی‌شود. در راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک نیز می‌توان شریک شد. بدین منظور باید دنبال کسانی بگردید که کسب‌وکار کوچکی را آغاز کرده‌اند و شرکت آن‌ها در مرحله رشد قرار گرفته است.

روی مهارت‌های خودتان کار کنید و با به دست آوردن قابلیت‌های رهبری، نشان دهید که از تخصص لازم برای مدیریت برخوردار هستید و می‌توانید سرپرستی اجرای امور را به عهده بگیرید. با انجام این کار، به احتمال خیلی زیاد درآمدتان طی بلندمدت افزایش پیدا خواهد کرد؛ حتی امکان دارد به یک میلیاردر نیز تبدیل شوید!

در صورتی که خجالت خود را کنار نگذارید و از جسارت کافی برای تبدیل شدن به رهبر برخوردار نباشید، نخواهید توانست از این روش برای کسب ثروت بهره‌مند شوید.

برای کسب اطلاعات و مهارت بیشتر به درس غیرحضوری دانش شراکت از مجموعه لذت مدیریت یک پله بالاتر مراجعه فرمایید.

3) مسئولیت‌های بیشتری را به عهده بگیرید

در محیط کار به دنبال مشارکت در پروژه‌هایی باشید که زمینه مناسبی برای توسعه مهارت‌‌های جدید و پرورش مهارت‌های فعلی فراهم می‌کنند. همچنین برای پروژه‌هایی که در آن‌ها امکان همکاری مستقیم با مدیران ارشد سازمان مهیا می‌شود، مشتاقانه داوطلب شوید. با انجام این کار مهارت، دانش و وجدان کاری‌تان را به رخ افراد شاغل در رده‌های بالای سازمان خواهید کشید و طبیعتا زمینه برای ترفیع شغلی و پیشرفت‌تان فراهم خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله وجدان کاری، اهرمی معجزه‌گر برای استخدام و ترفیع شغلی / چه کنیم تا در چشم مدیر باوجدان به نظر برسیم؟ مراجعه فرمایید.

4) به یک کارمند ارزشمند تبدیل شوید

ثروت

کار ارزش‌آفرین انجام دهید و هر روز کمک کنید تا درآمد شرکتی که در آن مشغول به کار هستید، افزایش پیدا کند. کارمندانی که فروش را افزایش می‌دهند، به حفظ مشتری کمک می‌کنند و سود بالایی برای شرکت به ارمغان می‌آورند، از نظر صاحبان کسب‌وکار حیاتی و ارزشمند شمرده می‌شوند. در صورتی که به چنین کارمندی تبدیل شوید، مدیرتان هیچ علاقه‌ای به از دست دادن شما نخواهد داشت و از هیچ تلاشی برای حفظ شما دریغ نخواهد کرد. افزایش میزان حقوق ماهیانه و اعطای ترفیع شغلی، مزایایی هستند که در انتظار کارمندان سودآور و ارزش‌آفرین قرار دارند.

5) ولخرج نباشید

هر چه کمتر پول خرج کنید، به همان اندازه بیشتر پول بیشتری را به کسب‌وکار جدید یا سرمایه‌گذاری‌های خود تزریق خواهید کرد. شاید لازم باشد چندین سال در یک خانه کوچک زندگی کنید و خودرویی معمولی داشته باشید، ولی ثروتی که پس از این مدت به دست خواهید آورد، ارزش چند سال سختی کشیدن را دارد. بنابراین خرج‌های خود را به شکلی حساب‌شده اولویت‌بندی کنید و پول‌هایی که از طریق زندگی کارمندی به دست آورده‌اید را بیهوده هدر ندهید.

6) افسار احساسات خود را به دست بگیرید

 

شادی و خوش‌بینی را به عادات شغلی خود اضافه کنید. با انجام این کار، تاثیر مثبتی در ذهن همکاران خواهید گذاشت. در نتیجه اگر فرصتی برای پروژه‌های سودآور یا ترفیع شغلی مهیا شود، جزو اولین کسانی خواهید بود که به مدیر پیشنهاد خواهید شد.

اگر به این موضوع علاقمندید، مقاله خود مدیریتی، مهارتی کلیدی برای کسب پیروزی در کار و زندگی را نیز مطالعه فرمایید.

7) پشت سر بقیه حرف‌های خوب بزنید

کسانی که پشت بقیه حرف می‌زنند، اغلب از بدی‌های آن‌ها می‌گویند، ولی بهتر است شما عادت مثبت حرف زدن را در خود نهادینه‌ کنید و همیشه به نکات مثبت همکارانتان اشاره نمایید. مطمئن باشید حرفی که پشت سر یک همکار می‌زنید، دیر یا زود به گوش وی خواهد رسید؛ بنابراین همیشه به نکات قوت آن‌ها اشاره کنید تا همه دوستتان داشته باشند و به شما اعتماد پیدا کنند.

7) هوشمندانه سرمایه‌گذاری کنید

ثروت

درست مثل یک تماشاگر بازی فوتبال که در ورزشگاه ایستاده و عملکرد هر یک از بازیکنان تیم را تجزیه و تحلیل می‌کند؛ با یک چشم باز و آگاه، بازار بورس و ارزش سهام شرکت‌ها را مورد پیگیری قرار دهید و سودآورترین آن‌ها شناسایی نمایید.

البته نباید کتمان کرد که فعالیت در بازار بورس ترفندها و دانش خاصی را می‌طلبد؛ ولی اگر تخصص لازم را برای وارد شدن به این بازار یاد بگیرید و زمان و انرژی بالایی به آن اختصاص دهید، با احتمال بالایی به ثروت خواهید رسید.

در صورتی که سررشته‌ای از بازار بورس نداشته باشید، کمک گرفتن از یک متخصص امور مالی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. چنین افرادی را پیدا کنید و از آن‌ها بخواهید چم و خم خرید و فروش سهام در بازار بورس را به شما نشان دهند و راه دستیابی به اهداف سرمایه‌گذاری را برایتان هموار سازند. زمانی که از طریق سرمایه‌گذاری توانستید به درآمد قابل‌توجهی برسید، توصیه می‌کنیم بخشی از این درآمد را به سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات اختصاص دهید تا ثروت شما هر چه بیشتر رو به افزونی گذارد.

اگر به این موضوع علاقمندید، مقاله به روبات تبدیل شوید تا سرمایه‌گذاری موفقی داشته باشید را نیز مطالعه فرمایید.

سخن پایانی

همان‌گونه که مطالعه کردید، راهکارهای سازنده‌ای برای جذب ثروت وجود دارد که امتحان خود را پس داده‌اند. اگر کارمند هستید یا در شغلی با درآمد معمولی مشغول به کارید، لزومی ندارد حتما خودتان را به همان درآمد محدود سازید. با عمل به توصیه‌های ارائه شده در این مقاله، می‌توانید زندگی مرفه‌ای برای خانواده خود فراهم سازید.