وقتی تلاش کارمند دیده نمی‌شود…

ثنا جهاندار تاریخ 17 دسامبر , 2019 دسته بندی : رهبری و مدیریت

گاهی اوقات ممکن است با یک کارفرما وارد همکاری شوید، مسئولیت پروژه او را بپذیرید و زمان و تلاش بسیاری را صرف انجام آن کنید، ولی اوضاع خوب پیش نرود و پروژه با مشکل مواجه شود.

در چنین شرایطی کارفرما از دست شما دلخور می‌شود و مدعی می‌شود که شما به نتیجه مطلوب دست نیافته‌اید. شما در پاسخ او می‌گویید: «بله، ولی ما هر روز تا آخر وقت کار کردیم. حتی آخر هفته را هم مشغول انجام کارهای شما بودیم.» کارفرما عنوان می‌کند میزان تلاش شما اهمیت ندارد، مهم این است که کار را به نتیجه نرسانده‌اید. در واقع در این نوع از گفتگو، کارفرما به سخنان شما به درستی گوش نمی‌دهد و شما نیز قدردانی لازم را بابت تلاشی که انجام داده‌اید، دریافت نمی‌کنید.

حال مشکل کجاست؟

مهم، نتیجه است

در دنیای کارآفرینی و کارفرمایی، همه روی نتیجه متمرکز هستند. البته؛ زمان و تلاشی که برای انجام پروژه اختصاص می‌دهید، از اهمیت استراتژیک برخوردار است، ولی آن‌چه در نهایت به حساب می‌آید، نتیجه‌ای است که به آن دست پیدا می‌کنید.

دلیل این است: کارآفرینان و کارفرمایان «اقتصاد زمان – تلاش» را پشت سر گذاشته و به سمت «اقتصاد نتیجه‌محور» حرکت کرده‌اند. هیچ کس به صورت ماهیانه برای آن‌ها دستمزد واریز نمی‌کند و هیچ تضمینی برای کسب درآمد مستمر برای آن‌ها وجود ندارد. زندگی آن‌ها بر پایه توانمندی‌شان در ایجاد ارزش برای مشتریان نهفته است. آن‌ها گاهی تمام تلاش و زمان خود را خرج می‌کنند، ولی نتیجه‌ای نمی‌گیرند؛ برخی اوقات نیز بدون صرف زمان و تلاش زیاد، نتیجه‌ای چشمگیر برایشان خلق می‌شود. تمرکز کارآفرینان همواره روی نتیجه معطوف بوده است؛ زیرا اگر نتیجه‌ای نباشد، درآمدی نیز در کار نخواهد بود.

اگر برای یک کارفرما کار می‌کنید، مطمئن باشید که چنین امری برای شما نیز صادق است. احتمالا شما کسی هستید که یک منبع درآمد تضمین شده دارید، شاید هم فریلنسری هستید که با چند کارفرمای مختلف کار می‌کنید، به هر روی، مهم است آگاه باشید: شغل شما، زیرمجموعه کسب‌وکاری است که درون اقتصاد نتیجه‌محور رشد و توسعه یافته است.

قصد ما از مطرح کردن این موضوع، آن نیست که شما را بترسانیم یا حس عدم امنیت شغلی را در شما القا کنیم. هدف این است که شما، به عنوان یک کارمند یا فریلنسر، با چم‌وخم موفقیت در محیط کار آشنا شوید و آن عبارت است از: به حداکثر رساندن نتیجه‌بخشی و به حداقل‌ رساندن زمان و تلاش لازم برای رقم زدن نتیجه.

این موضوع بسیار هیجان‌انگیز و جالب است. در واقع شما باید در برابر کاری که انجام می‌دهید، یک رویکرد استراتژیک در پیش بگیرید. زمانی که عزم خود را جزم می‌کنید و تصمیم‌ می‌گیرید که با تکیه بر استعدادهای خود، مسیر دستیابی به نتیجه را بهینه‌سازی کنید، مجموعه‌ای از تفکرات خلاقانه به ذهنتان هجوم خواهند آورد. با پیاده‌سازی این ایده‌های خلاقانه، به احتمال خیلی زیاد دیگر نیازی نخواهد بود که حجم بالایی از زمان کاری و تلاش طاقت‌فرسا را برای کسب نتیجه لازم تحمل کنید.

به کارفرمای خود اطلاعات بدهید

تلاش کارمند

کارفرمایان حتما باید از تلاش‌های تیم خود قدردانی کنند. کارفرمایان ایده‌‌ای که در ذهن دارند را به زبان می‌آورند و این کارمندان داخلی یا خارجی شرکت هستند که مسئولیت تحقق این ایده‌ها را به عهده دارند. صرف زمان، منابع، استفاده از نبوغ فکری، بهره‌مندی از مهارت حل مساله، پیگیری، ایجاد سیستم، تحقیق، پیاده‌سازی تکنولوژی، تولید و بسته‌بندی همگی به عهده کارمندان است. در حقیقت، کارفرمایان دیدگاه روشنی در مورد ماهیت و تاثیرات خواسته خود دارند و با انتقال آن به تیم، وظیفه تحقق ایده را به کارمندان می‌سپارند.

فکر بدی نیست که به عنوان بخشی از تیم شرکت، اطلاعات لازم را به کارفرما انتقال دهید و به آن‌ها توضیح بدهید که برای تحقق خواسته‌هایشان، چه مجموعه‌ای از فعالیت‌ها باید انجام شوند. نیازی نیست که وارد جزئیات شوید، ولی تلاش کنید تا نکات مهم را برجسته سازید. اگر کارفرما از شما می‌خواهد کاری را ظرف دو روز انجام دهید ولی شما می‌دانید که برای تکمیل این مسئولیت، دو هفته زمان لازم است، ضمن رعایت احترام، توضیحات لازم را به آن‌ها ارائه بدهید. به عنوان مثال، می‌توانید سخنان خود را از این‌جا آغاز کنید: «ایده فوق العاده‌ای است و تاثیرات مثبت قابل‌ملاحظه‌ای را رقم خواهد زد. تنها چالشی که من در این موضوع می‌بینم، آن است که تکمیل این پروژه مدت زمان بیشتری به طول خواهد انجامید، برای مثال شما می‌توانید دو هفته را در نظر بگیرید. من تصور نمی‌کنم چنین ایده‌ای ظرف مدت دو روز عملی شود.»

در چنین مواقعی نوع گفتار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در مثال بالا، مشاهده کردید که بهتر است در نقش یک شخص حامی و قدرشناس ظاهر شوید؛ هرگز حالت تدافعی و مخالف به خود نگیرید و به زبان نیاورید که این کار غیرممکن است.

یکی از سناتورهای ایالات متحده به نام Dan Sullivan، نقل‌قول بسیار خوبی در این زمینه دارد. او می‌گوید: «هیچ هدف غیرواقع‌گرایانه‌ای وجود ندارد؛ آن‌چه وجود دارد، ضرب‌العجل غیرواقع‌بینانه است.»

در واقع شما موضوع را از دیدگاه خود به کارفرما توضیح می‌دهید، در نتیجه کارفرما فرصت پیدا می‌کند تا احتمالات دیگری را با شما در میان بگذارد، مقیاس هدف مورد نظر خود را کوچک‌تر کند یا مدت زمان تعیین شده برای انجام مسئولیت را افزایش دهد. شما به آن‌ها کمک می‌کنید تا در سایه کار تیمی، همکاری و مشارکت، تصمیم‌های آگاهانه‌تری بگیرند.

در مورد نتایج مورد نظر کارفرما به روشنی گفتگو کنید

تلاش کارمند

نکته حیاتی قضیه همین‌جاست. یکی از عوامل کلیدی موفقیت پروژه در این است که هم شما و هم کارفرما در مورد نتایج همکاری به یک توافق مشترک دست پیدا کنید.

شاید از شنیدن این مساله تعجب کنید، ولی تعداد زیادی از جلسات کاری در حالی به پایان می‌رسند که هر کدام از طرفین گفتگو به ایده کاملا متفاوتی در مورد گام‌های بعدی رسیده‌اند.

زمانی می‌توانید اطمینان حاصل کنید مسیر تفکر شما با تفکر کارفرما در یک راستا است که به اندازه کافی سوال پرسیده باشید. به عنوان نمونه بپرسید: «بعد از انجام این فرآیند، پروژه در کدام مرحله خواهد بود؟» تصویر آینده را با همکاری یکدیگر ترسیم نمایید. وارد جزئیات شوید و قوانین بازی را معین کنید تا در نهایت به موفقیت دست پیدا کنید.

تفاوتی ندارد که در چه سطحی با شرکت همکاری دارید، چه جزو مدیران باشید و چه کارمندی باشید که از هفته قبل کار خود را آغاز کرده‌اید، بهتر است همین شیوه را در پی بگیرید و هماهنگی‌های لازم را در مورد مسئولیت‌های خود انجام دهید. این روند کارایی بالایی دارد و باعث می‌شود اوقات شادتری را در محیط کار تجربه کنید.

لزومی ندارد که گفتگوی شما طولانی باشد، بر حسب میزان پیچیدگی پروژه، کافیست یک بار دور هم جمع شوید و پرسش‌وپاسخ‌های لازم را مطرح کنید. در نتیجه تمامی افراد به دیدگاه مشترکی می‌رسند و قابلیت‌های خلاقانه و مهارت‌ حل مساله خود را به کار می‌گیرند تا اهداف پروژه تحقق یابد.

برای کسب مهارت بیشتر به مقاله چرا نمی‌توانیم گوی گفتگو را در هوا نگه داریم؟ مراجعه فرمایید.

مخالفت کردن را کنار بگذارید

تلاش

مخالفت زمانی ظاهر می‌شود که افراد به یک موضوع از دیدگاه‌های متناقض نگاه می‌کنند. کافی است با عینک طرف مقابل به موضوع نگاه کنید تا اختلاف نظر از میان برود.

سخن پایانی

میزان تلاش خود را در مسیر پیشرفت تحت نظر قرار دهید. شما به عنوان یک انسان در حال رشد هستید. هر چه در مسیر کاری خود پیش بروید، از نبوغ و قابلیت‌های بیشتری برخوردار خواهید بود که یک سال، یک ماه و حتی یک هفته قبل به آن‌ها مجهز نبودید. اگر می‌خواهید تلاش شما ثمربخش باشد، توصیه می‌کنیم همواره از خود بپرسید: «نتیجه چه خواهد بود؟ آیا می‌توانم این کار را سریع‌تر پیش ببرم؟ آیا راهی وجود دارد که موثرتر ظاهر شوم؟» با پاسخ دادن به این پرسش‌ها، موفقیت هر چه بیشتر خود را در اقتصاد نتیجه‌محور تضمین خواهید کرد.