با پیروی از این 10 گام، سریع‌تر از دیگران استخدام خواهید شد

ثنا جهاندار تاریخ 4 ژانویه , 2020 دسته بندی : جعبه ابزار موفقیت

جستجو برای یافتن شغل فرآیندی استرس‌زا و خسته‌کننده است. اگر برای این کار برنامه‌ مشخصی نداشته باشید، موضوع سخت‌تر هم می‌شود. ارسال رزومه به شرکت‌های متعدد، تماس گرفتن به منظور پیگیری بیشتر و دریافت پاسخ منفی، می‌تواند اعتمادبه‌نفس شما را زیر سوال ببرد، ولی اتخاذ رویکرد استراتژیک در استخدام جرقه انگیزه شما را روشن نگه خواهد داشت و روحیه مضاعفی برای ادامه مسیر به شما تزریق خواهد کرد.

در مقاله حاضر قصد داریم 10 گام کلیدی و کارگشا را معرفی کنیم که طبق گفته کارشناسان، با انجام آن‌ها می‌توان مسیر استخدام را آسان‌تر و سریع‌تر پشت سر گذاشت.

1) تحقیق کنید

استخدام

قبل از ارسال رزومه و رفتن به مصاحبه کاری، یک شیرجه عمیق بزنید در تاریخچه، فعالیت‌ها، موفقیت‌ها و چالش‌های شرکت. کارفرمای بالقوه دوست دارد بداند با استخدام شما، تا چه حد به اهداف شرکت نزدیک خواهد شد. اگر آشنایی کاملی از شرکت نداشته باشید و در جریان نباشید که شرکت در کجای مسیر قرار دارد و به سمت چه مقصدی در حرکت است، کاری از پیش نخواهید برد. اگر منتور دارید یا فردی را می‌شناسید که با سازمان مورد نظر آشنایی دارد، حتما به او مراجعه کرده و در مورد شرکت پرس‌وجو کنید.

اگر به این موضوع علاقه دارید، مقاله آشنایی با ظرافت‌های هنری به نام گزینش نیرو را نیز مطالعه نمایید.

2) از فروختن خودتان هراس نداشته باشید

در صورتی که برخوردی فروتنانه داشته باشید و در طول مصاحبات شغلی از نشان دادن دستاوردهایتان ممانعت ورزید، در طولانی‌مدت دچار آسیب خواهید شد. اگر از دستاوردهایتان تعریف و تمجید نکنید، احتمال دارد این تصور در شخص استخدام کننده ایجاد شود که شما هیچ مهارتی ندارید. نقاط قوت خود را به رخ فرد مصاحبه‌گر بکشید و تجربیات گذشته خود را بولد کنید. به طور خاص، روی آن دسته از مهارت‌هایی که در عنوان شغلی مورد نظر کاربرد دارند، بیشتر مانور دهید.

3) برای خودتان معرف پیدا کنید

شبکه‌سازی یک باید است. شخصی که وظیفه استخدام را به عهده دارد، اگر ببیند کاندیدای مورد نظر با دست‌اندرکاران صنعت آشنایی دارد و با سازمان‌های حرفه‌ای در ارتباط است، تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. شبکه‌سازی یک مزیت دیگر نیز دارد. هر چه دامنه اطرافیان شما بیشتر باشد، پایه ارتباطات قوی‌تری خواهید داشت و بر تعداد کسانی که شما را به مدیران کسب‌وکارها معرفی می‌کنند افزوده خواهد شد. طبیعتا چنین روندی احتمال استخدام را افزایش می‌دهد.

اگر به این موضوع علاقه دارید، مقاله وجدان کاری، اهرمی معجزه‌گر برای استخدام و ترفیع شغلی / چه کنیم تا در چشم مدیر باوجدان به نظر برسیم؟را نیز مطالعه نمایید.

4) رزومه‌ای بنویسید که با عنوان شغلی مورد نظر همخوانی داشته باشد

استخدام

رزومه شما باید با شغلی که قصد استخدام شدن در آن را دارید، هماهنگی داشته باشد. برای مثال جایز نیست برای جذب در عنوان شغلی تحلیلگر مالی، رزومه‌ای با موضوع حسابداری ارسال کنید. درست است که حسابداری و تحلیلگری امور مالی هر دو تخصص‌های مشابهی هستند، ولی وقتی برای یک عنوان شغلی درخواست می‌دهید، رزومه شما حتما باید محتوی مهارت‌هایی باشد که در شرح عنوان شغلی مربوطه لحاظ شده است.

5) فعالیت بیشتری در لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی داشته باشید

آیا پروفایل لینکدینتان سازمان‌دهی شده و به روز است؟ آیا از آن به عنوان ابزاری برای به نمایش درآوردن علایق شغلی و فکری خود استفاده می‌کنید؟ آیا تاکنون اسم خودتان را گوگل کرده‌اید؟ آیا شرکت‌هایی که قصد استخدام در آن‌ها را دارید را در اینستاگرام، توئیتر، لینکدین و سایر شبکه‌های اجتماعی دنبال کرده و گفتگوهای عمومی آن‌ها را مورد بررسی قرار داده‌اید؟

در صورتی که پاسخ شما به هر یک از پرسش‌های مطرح شده منفی است، بهتر است هر چه زودتر دست به کار شوید و ردپای خود را در دنیای شبکه‌های اجتماعی مستحکم‌تر سازید.

6) خود را به سلاح پرسش‌هایی دقیق، جدی و پرعمق مجهز سازید

اغلب کسانی که به دنبال استخدام شدن هستند، از یک نکته ظریف غافل می‌مانند: اگر در جلسه مصاحبه پرسش‌های صحیح و به‌جایی مطرح کنید، فرد استخدام کننده شما را یک سر و گردن بالاتر از دیگران تصور خواهد کرد. به عنوان نمونه، اگر برای شغلی در دپارتمان مهندسی درخواست داده‌اید، از مصاحبه‌گر بپرسید ارتباط تیم مهندسی با تیم‌های دیگری همچون طراحی و تولید به چه شکل است و آیا در ارتباط برقرار شده بین دو تیم شکافی دیده می‌شود یا خیر. در صورتی‌که راهکاری برای از میان برداشتن مشکلات به ذهنتان رسید، آن‌ها را بیان کنید و با این کار، مهارت‌ها و تجربیاتتان را به رخ استخدام کننده بکشید.

7) مالکیت نقاط ضعف و قدرتتان را به عهده بگیرید

اگر از کارجویان بپرسید چه نقاط ضعفی دارند، اغلب آن‌ها به یک پاسخ کلیشه‌ای اشاره خواهند کرد: من بیش از حد ایده‌آل‌گرا هستم. شاید این موضوع صحت داشته باشد، ولی کمکی به استخدام شما نخواهد کرد. توصیه می‌کنیم در پاسخ به نقاط ضعفی اشاره کنید که احتمال موفقیت شما را در استخدام افزایش می‌دهد. به عنوان نمونه، فرض کنیم بازه زمانی تمرکز شما اندک است و نمی‌توانید برای مدت طولانی روی یک صندلی بنشینید. در صورتی که برای استخدام در یک محیط کاری پویا و پرتحرک درخواست ارسال کرده‌اید، در جلسه مصاحبه می‌توانید این موضوع را به عنوان نقطه ضعف خود نام ببرید. بدین ترتیب شانس استخدام خود را بالا خواهید برد.

اگر به این موضوع علاقه دارید، مقاله تمام آن‌چه باید درباره مدیریت سازمان بدانیم را نیز مطالعه نمایید.

8) بیش از حد روی خودتان تمرکز نکنید

به جلسه مصاحبه بروید و تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا نشان دهید با کار کردن در کسب‌وکار مذکور، مزایای بسیاری را برای شرکت ایجاد خواهید کرد. تا حد امکان به این نکته اشاره نکنید که استخدام در شرکت، چه فوایدی برای خودتان به همراه خواهد داشت. برای مثال، نشان دهید که از نیازهای بحرانی شرکت آگاهی دارید و دوست دارید با به چالش کشیدن خود، بهترین راهکار را برای حل‌وفصل این نیازها پیدا کنید.

9) از جملات تبلیغاتی متقاعدکننده استفاده کنید

از خودتان برایمان بگویید. این پرسشی روتین است و تقریبا در تمامی جلسات مصاحبه پرسیده می‌شود. پیش از حضور در جلسه، یک پاسخ کوتاه، قانع‌کننده و جذاب 60 الی 90 ثانیه‌ای برای این پرسش آماده کنید. طبق تحقیقات انجام شده، روایت یک داستان شخصی جذاب و کامل در مورد آموخته‌ها، تجربیات و دستاوردهای تیمی پیشین، شما را چندین قدم از رقیبتان جلو خواهد انداخت. پس خودتان را حاضر کنید و اجازه ندهید چنین پرسشی شما را غافلگیر کند.

10) به یادشان بیندازید که باید شما را استخدام کنند

استخدام

پیگیر باشید، ولی پیگیری خود را صرفا به ارسال یک پیام تشکر محدود نسازید. ارسال یک ایمیل یا پیام تشکر خشک و خالی، به مثابه این است که با فرد استخدام کننده خیلی شل و بی‌حال دست بدهید. چنین اقدامی نشان خواهد داد که بی‌انگیزه هستید و علاقه چندانی به استخدام شدن ندارید. به جای ارسال پیام تشکر، متنی بنویسید که نشان دهد شما به سخنان مدیر یا فرد مصاحبه‌گر به خوبی گوش داده‌اید، معضلات حیاتی کسب‌وکار را شناخته‌اید و از شایستگی کافی برای حل‌وفصل آن معضلات برخوردار هستید. اشاره به نکات مهمی که در جلسه مصاحبه عنوان شده‌اند و روشی که شما از طریق آن می‌توانید تحول ایجاد کنید نیز باید در پیام پیگیری گنجانده شوند.

سخن پایانی

در این مقاله یک برنامه کلی برای استخدام ارائه شد. با پیروی از گام‌های این برنامه، شانس و سرعت شما برای پیدا کردن شغل دلخواهتان افزایش پیدا خواهد کرد.

به عنوان یک مدیر اگر تمایل دارید بهترین کارمندان را برای کسب‌وکار خود برگزینید، درس غیرحضوری اصول اولیه گزینش نیرو و استخدام از مجموعه دروس لذت مدیریت یک پله بالاتر، راهنمایی عالی برایتان خواهد بود.